Baidares nuomojanti įmonė apie tai, kokių klaidų vengti plaukiant be patirties

Baidarės yra nepamirštama patirtis, tačiau gerus įspūdžius gali apkartinti kelios dažnai daromos klaidos. Kokios jos?

Į plaukimą nesiruoškite vieni

Atsidurti gamtoje visiškai vienam gali būti pavojinga, baidarių maršrutai gali būti nenuspėjami. Kai pradedi, ant vandens lengva suklysti ar nervintis. Tai ypač svarbu, jeigu stokojate patirties.

Kaip ir dauguma dalykų, šalia esantis kitas žmogus jaučiasi patogiau, o dvi galvos yra geriau nei viena. Todėl būtinai pasidomėkite, galbūt baidares nuomojanti įmonė turi pasiūlyti bendraminčių kompaniją.

Taip pat apsilankykite savo vietovėje, ar nėra irklavimo klubo, jei nepažįstate nieko, kas turi valtį. Geriau susiraskite partnerį, turintį tam tikros patirties, kuris galėtų pasiūlyti praktinių, praktikoje patikrintų patarimų. Tai žymiai pagreitins mokymosi procesą ir užtikrins saugumą ant vandens.

Kartais greita paieška atskleidžia vietines jakų fanatikų „Facebook“ grupes. Arba užsukite į Meetup.com ir ieškokite vietinių grupių, užsiimančių lauko veikla ar specialiai irklavimu. Daugelyje vietovių vyksta irklavimo susitikimai, o praleidę kelias minutes ieškodami galite tiesiog įgyti puikių tinklų kūrimo galimybių.

Nepamirškite, kad irkluodami su partneriu galite dalytis stovyklavimo įranga! Padalinkite krovinį, pasiimkite tik vieną viryklę, vieną pastogę ir pan. Nereikia jums abiem neštis nereikalingų įrankių, nes kiekvienas galite palengvinti naštą dalindamiesi.

Žinokite upės pavojus

Nepriklausomai nuo patirties ar kokia baidares nuomojanti įmonė Jus aptarnauja, visada žinokite upės pavojus plaukdami baidarėmis. Prieš irkluodami upe, būtinai pasimokykite apie galimus pavojus. Daugelis pradedančiųjų irkluotojų palaimingai nežino apie būdingus irklavimo upe pavojus ir, neturėdami tinkamo išsilavinimo, galite susižeisti – ar dar blogiau.

Jei nesate tikri, kas yra koštuvas, ar kuo skiriasi pasroviui ir prieš srovę esantys V, tikriausiai nesate pakankamai pasirengę irkluoti upe. Upių irkluotojams labai svarbu žinoti technines upių pavojų detales, net jei nemėginate plaukioti vandens. Pastebėsite keletą pasikartojančių temų, pvz., „Supraskite savo tikruosius irklavimo sugebėjimus“ – neleiskite, kad ego jus užkluptų tiesiogine prasme.

Baidares nuomojanti įmonė yra puikus pasirinkimas: Jūsų laukia nuotaikingi baidarių maršrutai ir nepamirštamas laikas. Svarbiausia elgtis saugiai, planuoti savo kelionę ir nebūti vieniems upėje.